вівторок, 17 березня 2020 р.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ У ЧАС КАРАНТИНУ



Додаток
до листа ТКМЦНОІМ
від 16.03.2020 №154


РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ
ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ У ЧАС КАРАНТИНУ

Відповідно до наказу управління освіти і науки ТМР від 12.03.2020 № 88 «Про заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Тернопільської міської територіальної громади» у навчальних закладах міста призупинено навчання та рекомендовано їх дистанційні форми.
Психологам та соціальним педагогам рекомендовано підготувати план заходів дистанційної роботи практичного психолога\соціального педагога в період карантину. До плану включіть графік роботи, де будуть вказані години консультаційної (активної), а також організаційно-методичної роботи.
План заходів можна скласти, використовуючи ті ж напрями роботи, які вказані у плані роботи на рік. У план можуть входити заходи консультаційного, діагностичного, профілактичного та просвітницького характеру для усіх учасників освітнього процесу.
Рекомендовано підготувати пам’ятку, яку помістити на сайті школи. У пам’ятці вказати контакти, як вас можна знайти (телефон, вайбер, скайп  чи інший месенджер) та вказати години, коли ви можете здійснити консультування, телефон Всеукраїнської дитячої гарячої лінії, пам’ятки для батьків та дітей, як зменшити тривогу та чим можна зайнятися в часі карантину, покликання на  ваш блог, (чи інший он-лайн ресурс), на якому ви будете розміщувати необхідну інформацію.
Рекомендовано також переглянути річний план роботи, вибрати звідти просвітницькі та профілактичні теми, які можна  підготувати у вигляді пам’яток. Можна також проводити соціологічні опитування з різних тем та тестування, використовуючи Google -форми.
Для роботи можна використовувати матеріали сайтів
« Дитячий психолог»  - код доступу : https://dytpsyholog.com/
 «Розвиток дитини», -код доступу: https://childdevelop.com.ua/
Для дистанційної роботи рекомендовано створити власний блог на платформі Blogger компанії Google та усі матеріали  поміщати там. Окрім того, можна готувати питальники на платформі Google - форми.
Також можна скористатися інформацією щодо он-лайн сервісів, перелічених у додатку до наказу УОН ТМР.
Для швидкого зв’язку з учнями школи та їх батьками рекомендуємо приєднатися до батьківських груп у вайбер чи іншому месенджері, куди ви можете відсилати покликання на матеріли вашого блогу.
Заплануйте також заходи самоосвіти. Пам’ятайте, що робота психолога і соціального педагога складається з двох рівних частин: активної та організаційно-методичної. Зараз якраз є нагода пройти он-лайн курси, освоїти Google - сервіси, прочитати нову літературу з питань кризового консультування тощо. У плані заходів вказуйте назви вебінарів, книг, інших матеріалів, які ви плануєте освоїти.

У журналі обліку роботи записуємо фактично використані години згідно складеного плану заходів дистанційної роботи в період карантину.  Зауважте, що згідно Положення про психологічну службу у системі освіти України, затвердженого наказом МОНУ від 22.05.2018 № 509, працівники психологічної служби можуть виконувати роботу як у закладі так і за його межами.

Рекомендації щодо використання он-лайн ресурсів для організації дистанційного навчання та інших форм дистанційної роботи можна знайти у додатку до наказу УОН ТМР від 12.03.2020 № 88. «Про заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території Тернопільської міської територіальної громади».
Блог методиста ТКМЦНОІМ - код доступу :  https://psichologtern.blogspot.com/
Майте на увазі, що поточну інформацію можна отримати в групах «Психологічна служба ЗНЗ м. Тернополя» та «Психологи Тернопільських дошкільних навчальних закладів» соціальної мережі Фейсбук а також в групах  «Психологи» і «Соціальні педагоги»  у вайбер.


За гіперпосиланням-інформація з сайту Дитячого фонду ООН  (ЮНІСЕФ) для батьків:Як говорити зі своїми дітьми про коронавірусне захворювання 2019 року (COVID-19)?


Бережіть себе та будьте соціально відповідальними
Методист ТКМЦ Несмашна Г. Є.

Немає коментарів:

Дописати коментар